Sladká tečka

Pečení je jedna z dalších mých velkých vášní 🥰☺️👩‍🍳.

Mám to prostě hrozně ráda, baví mě vymýšlet jak budou dorty vypadat, jak je dozdobím, čím je naplním, jak budou vypadat na řezu, což je vždycky sázka do loterie. Vydržím se hodiny dívat na lidi, kteří to opravdu umí, a pod jejich rukama vznikají neskutečné skvosty, které by člověk nejraději nejedl.

Cupcaky zbožňuji, malé dortíčky, u kterých se kreativitě meze nekladou. Jsou sice malé, ale vydají za samotný dort. Milují je hlavně děti, protože mají vlastně celý dort jen pro sebe.

Co se týká klasického pečení, jako jsou různé koláče, buchty, řezy, prostě takové to domácí pečení na víkend, tak se snažím vždy najít nějakou zdravější variantu. Třeba nahradím klasickou mouku za celozrnnou, špaldovou nebo jinou mouku, ale ani se nevyhýbám bezlepkovým variantám. Nejraději mám mandlovou. Cukr nahrazuji medem nebo různými sirupy nebo nechávám vyniknout přírodně sladké ovoce.

Prostě i v tomhle případě mě baví vymýšlet něco nového, zajímavého, kreativního, zábavného, ale ruku na srdce…ne vždycky se to úplně povede 🤭🤫.

Dorty

Cupcakes